ŞANLIURFA HABER POSTASI
27.05.2019
Şanlıurfa /

03 Temmuz 2018 - 15:33
Bakan Fakıbaba’ya Yemek Ücretini Havale Etti
Yemekteyken Bakan Fakıbaba Tarafından Kovulan Abdulkadir İkbal, Yemek Parasını Fakıbaba'ya Havale Etti
Bakan Fakıbaba’ya Yemek Ücretini Havale Etti

Abdulkadir İkbalk'in Basın Bildirisi;

27 mayıs 2018 tarihinde Urfa El Ruha otelinde Ak Partinin aday adaylarına vermiş olduğu yemeğe katıldım. Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı konuşmalarını yaptı onlara tepki göstermedim. Ancak sonradan Urfa eski otogarda bulunan camiyi bir AVM ye satan Ahmet Eşref Fakıbaba konuşunca kendisini dinlemeyeceğimi söyledim ve o da atın bunu dışarı, çık git gibi kendine yakışan bazı ifadeler kullandı
Ahmet Eşref Fakıbaba yemek yediğimizden bahsetti. Doğrusu bizim kültürümüzde örf ve adetimizde herhangi bir kimseye yemek yediği için insanlar aşağılanmaz.
Bu gün Urfanın en fakir bir ailesine misafir olun, yemek yediğiniz için asla sizi rencide edecek ifadeler kullanmaz.
Mademki Ahmet Eşref Fakıbaba yemeğini yedin diyor parti yemeğe davet etse bile bu ifade aşağılayıcı bir ifade olduğundan bende bunun karşılığını vermek için Urfa PTT vasıtasıyla kendisine otuz lira yemek bedelini gönderiyorum. Yediğimiz yemek karşılıksız kalmasın diye. Ayrıca eğer ister ve arzu ederse Ankaranın en güzel bir lokantasından kendisine yemek ısmarlayabilirim.
Yemem yedirmem diyen Fakıbaba camimizi kimlere yedirdi bunun hesabı da verilmelidir.
Ahmet Eşref Fakıbabaya gönderdiğim yemek bedelinin makbuzu elimdedir. Eğer eksik göndermişsem bana bildirsin üstünü tamamlarım.
Bu durumu değerli Urfalı kardeşlerime bildiririm. Saygılarımla 
AK Parti Milletvekili aday adayı
Abdulkadir İkbalİsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 10 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Mustafa Çelenk

 
O yemekte Fakıbabaya sizi dinlemek istemiyorum diyen İkbal e Gakıbaba madem dinlemeyecektiniz neden partinin yemeğine katıldınız gelmeseydiniz ozaman çıkın dedi... eğer demokrasi ise zaten devletin bakanının karşısına çıkıp fikrini beyan etmişsin ve cevabını almışsın bünün karşılığında hakkında herhangi bir işlenmiş yapılmış veya sana bir fiskemi vurdularda reklam olmak için 30 tl yemek parası gönderiyorsun bu nekadar terbiye sahibi veurfa adabından yoksun olduğunu gösterir.konu yemekse en kralını ısmarlıyalım size ama adap terbiye ve haya ise o parayı cebinize koyun ve birşeylerin maşası olmayın.ayrıca Allahtan sizi aday yapmamışlar yoksa vekil olsanız iyice saçmalardınız bence.Saygılarımla